SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kopp 10357145
nr 1035 7145
Kopp
silver, på kulfötter, 1700-/1800-tal, Otydliga stämplar, höjd: 5 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 maj 2016
kl 20:03:13
2/5 19:33:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver